Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Wrocław

Kasza manna w roli głównej

8.02.2011, Pomoc żywnościowa

Zwykle koniec stycznia to czas rocznych podsumowań pomocy żywnościowej udzielanej w ramach PEAD-u przez filie Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Każdy pobrany z banku żywności i wydany beneficjentom kilogram został wcześniej odnotowany, a teraz jest podliczany.

Podobnie dzieje się we Wrocławiu. To niewesołe sumowanie, jako że każdy rok przynosi większą liczbę potrzebujących tej pomocy. W ubiegłym roku, kiedy z żywności dystrybuowanej przez wrocławską filię ChSCh korzystało stale około 1 200 osób, wolontariusze wydawali miesięcznie od 13 do 15 ton produktów. 

Punkty pomocy żywnościowej prowadzone przez ChSCh na terenie całej Polski ruszą znowu pełną parą w marcu. Teraz finalizowane są sprawy formalne – umowy z bankami żywności czy wnioski o dofinasowania.

– Nie znamy jeszcze dokładnej liczby tegorocznych beneficjentów. W lutym w konsultacji z ośrodkami pomocy społecznej zaktualizujemy ich listę – podaje Joanna Gajdzińska-Karyjewska, koordynator pomocy żywnościowej i kierownik Oddziału Dolnośląskiego ChSCh. – Obawiam się, że będzie dłuższa niż poprzednia.

Panią Joannę martwi również, czy uda się pozyskać więcej tych artykułów spożywczych, których najbardziej brakuje podopiecznym ChSCh. Podczas gdy kasz, mąki czy makaronu jest tyle, że zaspokajają potrzeby, nie ma wystarczającej ilości mleka, serów, masła, cukru, oleju.

– Czasem niektórych jest aż nadto – uśmiecha się pani Joanna. – Tak było ostatnio z kaszą manną. Limit: dwa kilogramy na osobę. To oznacza, że na czteroosobową rodzinę przypada osiem kilogramów kaszy manny! Starczy na długo!

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej ChSCh.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

ChSCh jest organizacją pożytku publicznego. Możesz przekazać jej 1% podatku (KRS: 0000220518). Pobierz bezpłatny program do wypełniania PIT-ów: www.program-pit.net

Serwis Informacyjny ChSCh

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

2 113 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Dolnośląski
Filia Wrocław
ul. Żeromskiego 3
50-321 Wrocław

Nr konta bankowego:
09 2030 0045 1110 0000 0278 8790

Kierownik: Beata Mrozińska-Stachowiak
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 607 420 700 (Udzielanie informacji telefonicznych od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15)

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij