Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Wrocław

Podziel Się Posiłkiem, Wrocław: Cuda się zdarzają

29.09.2011, Pomoc żywnościowa

– Pewien pan podjechał z pełnym koszykiem. On i jego żona weszli do sklepu tylko po to, żeby zrobić dla nas zakupy. Co więcej nie żałowali produktów z najwyższej półki, takich jak dobrej jakości olej, kaszki dla dzieci, dżemy, czy 10 kg cukru. To wywarło na mnie niemałe wrażenie – tak najciekawszy moment zbiórki Podziel Się Posiłkiem wspomina Beata Mrozińska, kierownik wrocławskiej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh).

Wrocławscy przedstawiciele ChSCh wsparli trwającą 23-24 września ogólnopolską zbiórkę żywności. W sklepie TESCO zebrali aż 900 kg. Pani Beacie pomagało 11 wolontariuszy.

– Dla wszystkich to zawsze wielkie przeżycie – mówi. – Jesteśmy zadowoleni z tego, że poświęciliśmy swój czas dla innych. Wśród wolontariuszy szczególnie wyróżniła się Patrycja. To dziewczyna, która teraz rozpoczęła naukę w gimnazjum. Jej zadanie polegało na jeżdżeniu z wózkiem między kasami. Robiła to od 9 do 21.30. To fascynujące, że tak młoda osoba chce pomagać i poświęcać swój czas na uczestniczenie w podobnej akcji. Zazwyczaj dzieciaki  pochłaniają inne sprawy. Sama się tym bardzo pozytywnie zdziwiłam. Dorośli powinni brać z niej przykład!

Filia ChSCh we Wrocławiu czeka na przydział artykułów spożywczych z banku żywności. Trafią one do 100 potrzebujących rodzin, którymi się opiekuje. Dodatkowo część zebranej żywności, w tym przede wszystkim słodycze, trafią do wrocławskiej świetlicy środowiskowej  „Miś” prowadzonej przez ChSCh.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej ChSCh.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

(mp)

Foto: archiwum ChSCh

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

2 113 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Dolnośląski
Filia Wrocław
ul. Żeromskiego 3
50-321 Wrocław

Nr konta bankowego:
09 2030 0045 1110 0000 0278 8790

Kierownik: Beata Mrozińska-Stachowiak
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 607 420 700 (Udzielanie informacji telefonicznych od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15)

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij