Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Wrocław

Pomóżmy pomagającym

1.04.2011, Pomoc żywnościowa

W głosie Beaty Mrozińskiej z wrocławskiej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) słychać zmęczenie. Ale jak sama podkreśla to nie dwa tiry, 16 ton żywności, które wolontariusze w ciągu ostatnich czterech dni przywieźli, rozładowali i sprawnie rozdzielili pomiędzy podopiecznych, są główną przyczyną.

To raczej zmartwienie spowodowane problemami z transportem. Podwyżki cen benzyny, a więc rosnące koszty eksploatacji samochodów, zmusiły część współpracujących dotąd właścicieli tirów do weryfikacji swoich możliwości pomocy. A wrocławska filia nie jest w stanie pokryć kosztów transportu.

– Wolontariuszy nam nie brakuje. Ludzie chętnie pomagają w rozładunku i wydawaniu – relacjonuje Beata Mrozińska. – Aż dziw, że przekazanie 16 ton artykułów, które dwa razy w miesiącu rozdzielamy, tak płynnie poszło. 1 400 osób w ciągu czterech dni otrzymało pierwszą partię pomocy żywnościowej w ramach puli PEAD na 2011 rok. Ale już martwimy się, jak zorganizować drugi transport. Tych 32 ton jedzenia miesięcznie nie da się przewieźć busikami.

Można by było pomóc większej liczbie potrzebujących, ale problem z transportem na to nie pozwala. Także warunki lokalowe nieco ograniczają wolontariuszy. Z tego powodu wydawanie żywności podzielono na dwie tury.

Wrocławska filia ChSCh apeluje o wsparcie. Pilnie potrzebna jest konkretna pomoc. Wolontariusze liczą, że znajdzie się firma lub osoba dysponująca tirem, która może uczynić ten dar serca i nieodpłatnie przetransportować żywność dla najuboższych.

Czytaj o pomocy żywnościowej i złóż dar na ten projekt.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

Pamiętaj o przekazaniu 1% podatku dla ChSCh (KRS 0000220518).

Serwis Informacyjny ChSCh

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

2 113 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Dolnośląski
Filia Wrocław
ul. Żeromskiego 3
50-321 Wrocław

Nr konta bankowego:
09 2030 0045 1110 0000 0278 8790

Kierownik: Beata Mrozińska-Stachowiak
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 607 420 700 (Udzielanie informacji telefonicznych od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15)

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij