Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Wrocław

Wiadomości z Wrocławia: Expo Zdrowie - relacja!

12.09.2019, EXPO Zdrowie

Dnia 8 września we Wrocławiu odbyła się kolejna już wystawa mobilno-diagnostyczna Expo-Zdrowie. Była to już czwarta wystawa przygotowana dla mieszkańców  Wrocławia, a druga z kolei jeśli chodzi o wystawy organizowane w plenerze. Również i tym razem pogoda nas nie zawiodła. Wszystkie ekspozycje zostały zaprezentowane miedzy godzina 11.00 a 17.00 przy bulwarze  spacerowo-widokowym Xawerego Dunikowskiego i to właśnie tam uczestnicy mogli skorzystać z darmowych padań, konsultacji i degustacji zdrowych potraw. Expo-zdrowie zostało zorganizowane przy współpracy wolontariuszy z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego oraz z Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej.

Expo Zdrowie to inicjatywa, która ma na celu zachęcić uczestników do sprawdzenie swojego stanu zdrowia i kondycji oraz wskazać, co można zmienić w swoim stylu życia aby poprawić wyniki. Wystawa składała się  ośmiu stanowisk, a każde z nich dotyczy innego tematu, związanego ze zdrowym stylem życia. Na minionej wystawie odwiedzający kolejne ekspozycje mogli zmierzyć poziom cukru i tkanki tłuszczowej, ciśnienie krwi i wydolność oddechową, a także przejść test kondycyjny z pomiarem tętna i obliczyć wskaźnik masy ciała (tzw. BMI). Na podstawie otrzymanych wyników można było poznać swój wiek biologiczny i zakończyć wystawę bezpłatną konsultacją ze specjalistą. Uczestnicy wystawy nie odchodzili też z pustymi rękami – przy rejestracji wręczany był pakiet startowy , a w nim wartościowa literatura na temat zdrowia.

Na wystawie przebadaliśmy łącznie 154 osoby. Uczestnicy wykazywali duże zainteresowanie zdrową dietą, co dało się zaobserwować na stanowisku z degustacją wegetariańskich posiłków. Mamy nadzieję, że dzięki temu mieszkańcy wrocławia, którzy mieli okazję skosztować roślinnych potraw, będą zachęceni do samodzielnego przygotowywania posiłków wegetariańskich w domu, co z pewnością posłuży ich zdrowiu i będzie korzystne dla zwierząt i środowiska.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w wystawie Expo-Zdrowie jak również współorganizatorom i wolontariuszom oraz władzom miasta za wydanie zgody na zorganizowanie tego przedsięwzięcia. Mamy nadzieję, że kolejną wystawę uda nam się zorganizować znów za rok!

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

2 113 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Dolnośląski
Filia Wrocław
ul. Żeromskiego 3
50-321 Wrocław

Nr konta bankowego:
09 2030 0045 1110 0000 0278 8790

Kierownik: Beata Mrozińska-Stachowiak
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 607 420 700 (Udzielanie informacji telefonicznych od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15)

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij