Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Wiadomości z Wrocławia: żywność dla 3000 osób miesięcznie!

Punkt wydawania żywności – to nazwa może niezbyt popularna w dzisiejszym świecie konsumpcjonizmu i dobrobytu. A jednak! Punkt wydawania żywności przy Chrześcijańskiej Służbie Charytatywnej – filia Wrocław – działa nieprzerwanie od ponad 10 lat i każdego roku cieszy się dużą popularnością. Mimo, że Polska należy do krajów wysokorozwiniętych, to fundamentalne potrzeby wielu ludzi związane z pożywieniem, pozostają niezaspokojone.

Niemal codziennie doświadczamy dwóch skrajnych uczuć. Smutku z powodu sytuacji materialnej ludzi, których nie stać na zakup pożywienia, a jednocześnie ogromnej radości, z tego, że możemy im pomóc. Pracujemy zespołowo – każdego dnia jest nas około 7 osób na zmianie. Naszą pracę wykonujemy wolontaryjnie – nie otrzymujemy za nią wynagrodzenia – największą zapłatą jest dla nas obserwowanie szczęśliwych i radosnych osób, które cieszą się z otrzymanych produktów spożywczych.


Nasz punkt jest czynny od poniedziałku do piątku – 5 dni w tygodniu. Każdego dnia mierzymy się z zadaniem rozładowania transportu z żywnością – czasami mamy do przeładowania kilka ton! Następnie musimy żywność posegregować i od razu przystępujemy do wydawania. Z produktami spożywczymi nie można zwlekać – działamy szybko z uwagi na daty ważności. Nic nie może się zmarnować!

W każdym miesiącu udzielamy pomocy dla 3000 osób! Nasi beneficjenci są barzo zróżnicowani: kobiety, mężczyźni, rodziny z dziećmi i niestety bardzo często ossoby starsze, których nie stać na zakup żywności z powodu zbyt niskiej emerytury/renty. Ściśle współpracujemy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, aby produkty żywnościowe kierowane były tylko do osób, które faktycznie takiej pomocy potrzebują.

Choć praca nie należy do łatwych, każdemu z wolontariuszy przyświeca jeden cel – pomoc innym. Wspólnymi siłami wykonujemy więc naszą pracę, aby inni mogli się cieszyć z jej efektów.

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij