Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Wrocław

Wrocław: codziennie dzwoni telefon po pomoc

20.02.2012, Pomoc żywnościowa

– Codziennie odbieram telefony z prośbą o pomoc – mówi Beata Mrozińska, kierownik filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) we Wrocławiu. – Ludzie proszą najczęściej o chleb i opał. Niestety, z powodu ograniczonych funduszy nie zawsze jesteśmy w stanie pomóc, dlatego apelujemy o wsparcie – dodaje.

Dzięki współpracy z Bankiem Żywności we Wrocławiu oraz lokalnym Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej wrocławska filia ChSCh kolejny już rok wydawała artykuły spożywcze w ramach unijnego programu pomocy żywnościowej. W pierwszej połowie 2011 roku produkty takie jak płatki kukurydziane, muesli, kasza gryczana, kawa zbożowa, makaron czy kasza jęczmienna trafiały do 1 400 osób. Od października ze względu na problemy lokalowe liczba beneficjentów zmniejszyła się do 400, ale i tak do potrzebujących trafiło w sumie ponad 100 ton żywności.

– Najczęściej z programu korzystają osoby samotne na emeryturze lub rencie, a także rodziny wielodzietne – wyjaśnia Beata Mrozińska. – Dziękuję wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w projekt pomocy żywnościowej w 2011 roku – dodaje.

Wolontariusze z Wrocławia mają wiele planów i marzeń. Pomóc im je zrealizować można, składając dar dla filii ChSCh we Wrocławiu. 

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

(aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

2 113 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Dolnośląski
Filia Wrocław
ul. Żeromskiego 3
50-321 Wrocław

Nr konta bankowego:
09 2030 0045 1110 0000 0278 8790

Kierownik: Beata Mrozińska-Stachowiak
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 607 420 700 (Udzielanie informacji telefonicznych od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15)

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij