Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Wrocław

Wrocław: wystawa Expo-Zdrowie za nami! Fotorelacja

27.09.2018, EXPO Zdrowie


Dnia 16 września we Wrocławiu odbyła się kolejna już wystawa mobilno-diagnostyczna Expo-Zdrowie. Była to już trzecia wystawa przygotowana dla mieszkańców  Wrocławia, ale pierwsza zorganizowana w plenerze. Expo-zdrowie zostało zorganizowane przy współpracy wolontariuszy z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego oraz z Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej przy bulwarze  spacerowo-widokowym Xawerego Dunikowskiego.

Wystawa składała się  ośmiu stanowisk, a każde z nich dotyczyło innego tematu, związanego ze zdrowym stylem życia. Odwiedzający kolejne ekspozycje mogli wziąć udział w prostych badaniach profilaktycznych i sprawdzić swój stan zdrowia. Zmierzyć można było poziom cukru i tkanki tłuszczowej, ciśnienie krwi i wydolność oddechową, a także przejść test kondycyjny z pomiarem tętna i obliczyć wskaźnik masy ciała (tzw. BMI). Na podstawie otrzymanych wyników można było poznać swój wiek biologiczny i zakończyć wystawę bezpłatną konsultacją z lekarzem.

Dla wszystkich uczestników przygotowana została bezpłatna literatura.

Tutaj obejrzeć można krótki filmik z wystawy: https://www.youtube.com/watch?v=_ddfkn7AfY4

Na wystawie przebadaliśmy łącznie 130 osób. Uczestnicy wykazywali duże zainteresowanie zdrowiem i kolejnymi programami, jakie planujemy uruchomić we Wrocławiu. A będą to spotkania dotyczące radzenia sobie ze stresem, szkoła zdrowego gotowania czy kurs odwykowy dla palaczy.

Wielkimi krokami zbliża się cykl spotkań „Kuchnia zgodna z naturą”, które rozpoczną się już 30 września i będą trwały aż do 23 grudnia 2018.

Już teraz zapraszamy serdecznie do udziału w kolejnych spotkaniach, które jak wierzymy pozwolą uczestnikom pogłębić wiedze na temat zdrowia, a tym samym pozwolą poprawić jego stan na lepszy i podnieść  jakość życia.

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

2 113 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Dolnośląski
Filia Wrocław
ul. Żeromskiego 3
50-321 Wrocław

Nr konta bankowego:
09 2030 0045 1110 0000 0278 8790

Kierownik: Beata Mrozińska-Stachowiak
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 607 420 700 (Udzielanie informacji telefonicznych od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15)

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij